Alternator Bosch Type 12V 140A Suits Audi A1, A3 1.2L Turbo, VW Caddy 1.2L
SKU A-4169B
by BAXTERS EURO
Original price
$390.00
-
Original price
$390.00
Original price
$390.00
$390.00
$390.00
-
$390.00
Current price
$390.00
Clearance Alternator Bosch Type 12V 140A Suits Audi A1, A3 1.2L Turbo, VW Caddy 1.2L
Specifications:
| Plug Type | AP56 |
| Pulley Grooves | 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 8mm |
| Pivot Hole Diameter | M8 X 1.25mm |
| Length Foot to Foot | 61mm |
| Pulley Diameter | 50mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Audi A1,A3 1.2L Turbo, VW Caddy 1.2L |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 8mm |
| Brand | BAXTERS EURO |
| Amperage | 140A |
| Mounting Type | Dual J180 |
| Regulator Style | Internal |