Alternator Bosch Type 12V 151A Suits Mini 1.6L, Peugeot 308
SKU A-4145B
by BAXTERS EURO
Sold out
Original price
$691.00
-
Original price
$691.00
Original price
$691.00
$691.00
$691.00
-
$691.00
Current price
$691.00
Clearance Alternator Bosch Type 12V 151A Suits Mini 1.6L Peugeot 308 1.6L
Specifications:
| Solid Foot Length | 67mm |
| Plug Type | AP115 |
| Pulley Grooves | Multi Groove 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 154mm |
| Pivot Hole Diameter | 9mm |
| Length Foot to Foot | 45mm |
| Pulley Diameter | 50mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Mini 1.6L ,Peugeot 308 1.6L |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 9mm |
| Brand | BAXTERS EURO |
| Amperage | 151A |
| Mounting Type | Pad |
| Regulator Style | Internal |