Alternator Bosch Type 12V 180A Suits Mercedes ML270
SKU A-2107B
by BAXTERS EURO
Sold out
Original price
$507.00
-
Original price
$507.00
Original price
$507.00
$507.00
$507.00
-
$507.00
Current price
$507.00
Clearance Alternator Bosch Type 12V 180A Suits Mercedes ML270
Specifications:
| Plug Type | AP34 |
| Pulley Grooves | Multi Groove 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 146mm |
| Pivot Hole Diameter | 9mm |
| Pulley Diameter | 80mm |
| Common Application | Mercedes ML270 |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 8mm |
| Brand | BAXTERS EURO |
| Amperage | 180A |
| Mounting Type | Flange |
| Regulator Style | Internal |