Alternator Denso Type 12V 100A Suits Toyota Camry 3.0L V6 1MZ-FE
SKU A-1353B
by Baxters
Original price
$438.00
-
Original price
$438.00
Original price
$438.00
$438.00
-
$438.00
Current price
$438.00
Alternator Denso Type 12V 100A Suits Toyota Camry 3.0L V6 1MZ-FE
Specifications:
| Plug Type | AP88 |
| Pulley Grooves | Multi Groove 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 170mm |
| Pivot Hole Diameter | M10 |
| Length Foot to Foot | 44mm |
| Pulley Diameter | 62mm |
| Common Application | Toyota Camry 3.0L V6 1MZ-FE |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 100A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal IN6301 |
| Specification1 | LxWxH: 20x20x19 |
| Weight | 7kg |