Alternator Denso Type 12V 120A Suits Toyota Landcruiser 4.5L FZJ80G
SKU A-4054
by Baxters
Original price
$338.00
-
Original price
$338.00
Original price
$338.00
$338.00
-
$338.00
Current price
$338.00
Alternator Denso Type 12V 120A Suits Toyota Landcruiser 4.5L Petrol FZJ80G
Specifications:
| Dimensions | 26x26x13 |
| Solid Foot Length | 58mm |
| Plug Type | AP90 |
| Pulley Grooves | Dual A |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 165mm |
| Pivot Hole Diameter | 11mm |
| Pulley Diameter | 74mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Toyota Landcrusier 4.5L Petrol FZJ80G |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 X 1.25mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 120A |
| Mounting Type | Solid |
| Regulator Style | Internal |