Alternator Denso Type 12V 130A Suits Toyota Camry ASV50 2ARFE 2.5L
SKU A-4223B
by Baxters
Sold out
Original price
$394.00
-
Original price
$394.00
Original price
$394.00
$394.00
-
$394.00
Current price
$394.00
Alternator Denso Type 12V 130A Suits Toyota Camry ASV50 2ARFE 2.5L
Specifications:
| Plug Type | AP88 |
| Pulley Grooves | 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 170mm |
| Pivot Hole Diameter | 11 x M10 |
| Length Foot to Foot | 67mm |
| Pulley Diameter | 63mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Toyota Camry ASV50 2ARFE 2.5L |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M10 x 1.25mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 130A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |