Alternator Denso Type 12V 130A Suits Toyota Hi-Ace 2015 2FRFE 2.7L Diesel
SKU A-4194B
by Baxters
Original price
$498.00
-
Original price
$498.00
Original price
$498.00
$498.00
-
$498.00
Current price
$498.00
Alternator Denso Type 12V 130A Suits Toyota Hi-Ace 2015 2FRFE 2.7L Diesel
Specifications:
| Plug Type | AP81 |
| Pulley Grooves | 7V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 170mm |
| Pivot Hole Diameter | M10 X 1.25mm |
| Length Foot to Foot | 44mm |
| Pulley Diameter | 52mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Toyota Hiace 2015> 2FRFE 2.7L Diesel |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 2 x M10 |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 130A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |