Alternator Denso Type 12V 130A Suits Toyota Hi-Ace 2TR-FE 2.7L
SKU A-1238
by Baxters
Sold out
Original price
$263.00
-
Original price
$263.00
Original price
$263.00
$263.00
-
$263.00
Current price
$263.00
Alternator Denso Type 12V 130A Suits Toyota Hi-Ace 2TR-FE 2.7L
Specifications:
| Plug Type | AP88 |
| Pulley Grooves | 7V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 170mm |
| Pivot Hole Diameter | 11mm |
| Length Foot to Foot | 44mm |
| Pulley Diameter | 58mm |
| Common Application | Toyota Hi-Ace 2TR-FE 2.7L |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 11MM |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 130A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |