Alternator Denso Type 12V 140A Suits Suzuki Grand Vitara JT F9Q 1.9L Diesel
SKU A-4352B
by Baxters
Original price
$330.00
-
Original price
$330.00
Original price
$330.00
$330.00
-
$330.00
Current price
$330.00
Alternator Denso Type 12V 140A Suits Suzuki Grand Vitara JT F9Q 1.9L Diesel
Specifications:
| Pulley Grooves | 7V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 138mm |
| Pivot Hole Diameter | 10 x M10 X 1.25mm |
| Length Foot to Foot | 52mm |
| Pulley Diameter | 62mm |
| Common Application | Suzuki Grand Vitara JT F9Q 1.9L Diesel |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 12 X M10 X 1.25mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 140A |
| Mounting Type | Dual J180 |