Alternator Denso Type 12V 50A Suits Toyota Hi-Lux 2.4L
SKU A-4059
by Baxters
Original price
$247.00
-
Original price
$247.00
Original price
$247.00
$247.00
-
$247.00
Current price
$247.00
Alternator Denso Type 12V 50A Suits Toyota Hi-Lux 2.4L
Specifications:
| Dimensions | 20x18x19cm |
| Plug Type | AP15 |
| Pulley Grooves | Single |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 168mm |
| Pivot Hole Diameter | 10.5mm |
| Length Foot to Foot | 75mm |
| Pulley Diameter | 70mm |
| Common Application | Toyota Hi-Lux 2.4L |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 50A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | External |
| Weight | 5.1kg |