Alternator Mando Type 12V 95A Suits Hyundai Sonata, Kia G6AT
SKU A-1301
by BAXTERS
Sold out
Original price
$465.00
-
Original price
$465.00
Original price
$465.00
$465.00
$465.00
-
$465.00
Current price
$465.00
Clearance Alternator Mando Type 12V 95A Suits Hyundai Sonata, Kia G6AT
Specifications:
| Plug Type | AP25 |
| Pulley Grooves | 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 160mm |
| Pivot Hole Diameter | 10.6mm |
| Length Foot to Foot | 45.9mm |
| Pulley Diameter | 67mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Hyundai Sonata,Kia G6AT |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 95A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |