Alternator Marelli Type 12V 130A Suits Holden Astra AH Z19D Diesel
SKU A-1534
by Baxters
Original price
$375.00
-
Original price
$375.00
Original price
$375.00
$375.00
-
$375.00
Current price
$375.00
Alternator Marelli Type 12V 130A Suits Holden Astra AH Z19D Diesel
Specifications:
| Dimensions | 7kg 25 x 20 x 16 |
| Solid Foot Length | 62mm |
| Pulley Grooves | 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 180mm |
| Pivot Hole Diameter | 12mm |
| Pulley Diameter | 62mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Holden Astra AH Z19D Diesel |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 12mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 130A |
| Mounting Type | Solid |
| Regulator Style | Internal |
| Weight | 7kg |