Alternator Mitsubishi Type 12V 150A Suits Nissan Navara, Pathfinder 2.5L YD25DDT
SKU A-4123B
by Baxters
Original price
$427.00
-
Original price
$427.00
Original price
$427.00
$427.00
-
$427.00
Current price
$427.00
Specifications:
| Pulley Diameter | 65mm |
| Plug Type | AP49 |
| Dimensions | 25x19x18 |
| Pulley Grooves | 7V |
| Pivot Hole Diameter | M8 |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 163mm |
| Length Foot to Foot | 81mm |
| Adjuster Hole Diameter | 10mm |
| Brand | BAXTERS |
| Voltage | 12V |
| Common Application | Nissan Pathfinder 2.5L YD25 |
| Amperage | 150A |
| Mounting Type | J180 |
| Weight | 7kg |
| Regulator Style | Internal |