Alternator Mitsubishi Type 12V 65A Suits Ford Laser, Mazda 323 4G64
SKU A-1463
by BAXTERS
Original price
$365.00
-
Original price
$365.00
Original price
$365.00
$365.00
$365.00
-
$365.00
Current price
$365.00
Clearance Alternator Mitsubishi Type 12V 65A Suits Ford Laser, Mazda 323 4G64
Specifications:
| Dimensions | 22x18x16 |
| Plug Type | AP25 |
| Pulley Grooves | Single A |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 175mm |
| Pivot Hole Diameter | M10 x 1.5mm |
| Length Foot to Foot | 66mm |
| Pulley Diameter | 74mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Ford Laser,Mazda 323 4G64 |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 x 1.0mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 65A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |