Alternator Mitsubishi Type 12V 80A Vac Pump Suits Holden Rodeo TA, RA 4JA1
SKU A-4081
by Baxters
Original price
$370.00
-
Original price
$370.00
Original price
$370.00
$370.00
-
$370.00
Current price
$370.00
Specifications:
| Plug Type | AP25 |
| Length Foot to Foot | 79mm |
| Pulley Grooves | Single A |
| Pulley Diameter | 80mm |
| Dimensions | 25x20x18 |
| Pivot Hole Diameter | 10mm |
| Common Application | Holden Rodeo TF,RA 4JA1 |
| Voltage | 12V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 172mm |
| Brand | BAXTERS |
| Regulator Style | Internal |
| Adjuster Hole Diameter | M8 |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Mounting Type | J180 |
| Amperage | 80A |
| Weight | 6kg |