Alternator Mitsubishi Type 12V 90A Suits Chrysler Neon JA, JB
SKU A-4255B
by BAXTERS
Original price
$205.00
-
Original price
$205.00
Original price
$205.00
$205.00
$205.00
-
$205.00
Current price
$205.00
Clearance Alternator Mitsubishi Type 12V 90A Suits Chrysler Neon JA, JB
Specifications:
| Plug Type | AP132 |
| Pulley Grooves | 4V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 172mm |
| Pivot Hole Diameter | 10.5mm |
| Length Foot to Foot | 54.3mm |
| Pulley Diameter | 67mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Chrysler Neon JA, JB |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | 11.2mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 90A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |