Alternator Mitsubishi Type 12V 90A Suits Mazda 3 2.0L SP23 2.3L
SKU A-1225
by Baxters
Original price
$335.00
-
Original price
$335.00
Original price
$335.00
$335.00
-
$335.00
Current price
$335.00
Specifications:
| Plug Type | AP47 |
| Pulley Grooves | 6V |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 75mm |
| Pivot Hole Diameter | 8mm |
| Length Foot to Foot | 69mm |
| Pulley Diameter | 50mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Mazda 3 2.0L SP23 2.3L |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 x 1.25mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 90A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |
| Specification1 | PIN: 2 PIN |