Alternator Mitsubishi Type 12V 90A Suits Mitsubishi Pajero NM, NP
SKU A-1532
by Baxters
Original price
$329.00
-
Original price
$329.00
Original price
$329.00
$329.00
-
$329.00
Current price
$329.00
Specifications:
| Plug Type | AP25 |
| Pulley Grooves | 2 Groove |
| Adjuster to Pivot Hole Length | 176mm |
| Pivot Hole Diameter | 12.5mm |
| Length Foot to Foot | 54.5mm |
| Pulley Diameter | 84mm |
| Shaft Diameter | 17mm |
| Common Application | Mitsubishi Pajero NM, NP |
| Voltage | 12V |
| Adjuster Hole Diameter | M8 x 1.25mm |
| Brand | BAXTERS |
| Amperage | 90A |
| Mounting Type | J180 |
| Regulator Style | Internal |