Starter Bosch Type 12V 1.4kW 9T CW 25mm Suits Holden Commodore VN-VX 3.8L V6 Auto
SKU S-8046
by Baxters
Original price
$169.00
-
Original price
$169.00
Original price
$169.00
$169.00
-
$169.00
Current price
$169.00
Starter Bosch Type 12V 1.4kW 9T CW 25mm Suits Holden Commodore VN-VX 3.8L V6 Auto
| Weight | 4kg |
| Flange Diameter | 82mm |
| Pinion at Rest | 6mm |
| Mounting Hole Diameter | 10mm |
| Dimensions | 27x12x16cm |
| Brand | BAXTERS |
| Voltage | 12V |
| Teeth | 9T |
| Pinion Diameter | 25mm |
| Direction | CW |
| Length | 240mm |
| Common Application | Holden Commodore VN-VX 3.8L V6 |
| Wattage | 1.4kW |
| Mounting Hole Centre to Centre X | 82mm |