Starter Denso Type 12V 1.6KW 12T Ford Mustang FM, FN 5.0L
SKU S-9216B
by Baxters
Original price
$545.50
-
Original price
$545.50
Original price
$545.50
$545.50
-
$545.50
Current price
$545.50
Starter Denso Type 12V 1.6KW 12T Ford Mustang FM, FN 5.0L
Specifications:
| Flange Diameter | 76mm |
| Pinion at Rest | 15mm |
| Brand | BAXTERS |
| Voltage | 12V |
| Teeth | 15T |
| Common Application | Ford Mustang 5.0L FM FN |
| Wattage | 1.6KW |
| Mounting Hole Centre to Centre X | 112 X 65 X 63mm |