Starter Mitsubishi Type 12V 1.7kW 10T CW 28mm Suits Holden Commodore VE L76, L98
SKU S-8094B
by Baxters
Original price
$229.00
-
Original price
$229.00
Original price
$229.00
$229.00
-
$229.00
Current price
$229.00
Specifications:
| Weight | 4kg |
| Flange Diameter | 58mm |
| Pinion at Rest | 9mm |
| Mounting Hole Diameter | 10mm |
| Brand | BAXTERS |
| Voltage | 12V |
| Teeth | 10T |
| Pinion Diameter | 28mm |
| Direction | CW |
| Length | 225mm |
| Common Application | Holden Commodore VE L76, L98 |
| Wattage | 1.7KW |
| Mounting Hole Centre to Centre X | 73mm |